falkon internationalWynajem płyt drogowych

TuffTrak ® Lite

Znów przesuwamy granice innowacyjności w postaci naszych najnowszych produktów rodziny ciężkich tymczasowych płyt  drogowych TuffTrak®. Po dokonaniu szeroko zakrojonych badań międzynarodowych, płyta TuffTrak® Lite jest już dostępna, stanowiąc innowacyjny produkt najnowszej  generacji  służąca do budowy tymczasowych dojazdów, łącząc najnowsze wzornictwo i materiały.

 

Maty dojazdowe dla sprzętu ciężkiego

Płyty TuffTrak® są najlepszym systemem dróg i placów tymczasowych dla sprzętu ciężkiego i pojazdów wieloosiowych o zdolności załadunkowej do 150 ton w zależności od warunków gruntowych*.

 

Niezwykłe wytrzymałe i elastyczne

W odróżnieniu do innych płyt kompozytowych płyty TuffTrak® wykonane są z wytrzymałego Polietylenu o ultra wysokiej masie cząsteczkowej (UHMWPE) lub Polietylenu o wysokiej gęstości (HD). System płyt TuffTrak® jest liderem na rynku w zakresie produkcji 100% trwałych, kształtowanych kompresyjnie płyt. Są chemicznie obojętne co czyni je idealnymi do zastosowania w miejscach ochrony ekologicznej. Trwałość oznacza, że nie można ich przebić co uniemożliwia wchłanianie płynów i redukuje zagrożenie inwazyjnymi gatunkami lub wzajemnego zanieczyszczenia pomiędzy miejscami posadowienia płyt.

 

Powierzchnia „Chevron traction”

Zaprojektowana przez inżynierów powierzchnia „Chevron traction” zapewnia optymalną przyczepność kół pojazdów i pomaga pozbyć się błota w czasie poruszania się po nawierzchni płyt.

Zaprojektowane wypustki powierzchni „Chevron traction” redukują ryzyko przesunięcia i ześlizgnięcia się na boki zapewniając optymalną przyczepność dla ciężkiego sprzętu, maszyn i pojazdów.

 

Logistyka

System płyt TuffTrak® jest lżejszy od innych systemów płyt drogowych, co ułatwia transport. Większa ilość załadowanych płyt na samochód czy do kontenera pozwala zredukować koszty transportu. 128 sztuk płyt TuffTrak® Lite mieści się na standardowej ciężarówce UE z plandeką, 13,6 długość załadunku, do 24 ton.

 

Zalety

•       Solidna jednolita konstrukcja

•       Unikalna powierzchnia „Chevron traction”

•       Niższe koszty transportu

•       Twarda wytrzymała nawierzchnia dróg tymczasowych i placów dla sprzętu

         ciężkiego, maszyn i pojazdów

•       Ochrona przed koleinowaniem powierzchni gruntu w miejscach wrażliwych

•       Podnoszą poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

•       Nisko profilowa powierzchnia dla budowy platform wiertniczych, placów

         montażowych i składowania oraz lądowisk

•       Alternatywne połączenia dla różnych powierzchni i sprzętu

•       Nieprzewodzące - idealne podczas realizacji projektów przesyłowych

•       Zaprojektowane i wyprodukowane w UK i Europie

 

Specyfikacja

 

Rozmiar

3000mm x 2500mm; grubość 32mm

Waga

185kg

Obciążenie

100 ton*

Materiał

Wysokiej gęstości polietylen (HDPE) lub polietylen o ultra wysokiej masie cząsteczkowej (UHMWPE). Dostępna dodatkowa ochrona przed UV i rozproszeniem statycznym.

Trwałość materiału

Obciążenie powyżej 110kg/cm2 zostały zarejestrowane w testach w akredytowanym laboratorium UK.

Różnice temperatur

Produkty Zigma® używane są na całym świecie zróżnicowanych pod względem temperatury.

Zalecany zakres temperatury roboczej to -50 oC do +80 oC.

W surowych klimatach zaleca się systemy TuffTrak® wykonane z UHMWPE.

Dostępne kolory

Czarna w przypadku polietylenu poddanego recyklingowi HD lub UHMW.

Wybór kolorów w przypadku polietylenu Virgin HD lub UHMW.

Łączenie

Łatwy do montaży system zaciskowy.

Metalowe łączniki dla sprzętu ciężkiego.

Wysokiej przyczepności złącza ‘flex’ dla zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności na nierównych gruntach.

Podwójny zacisk

Unikalna powierzchnia „Chevron traction” zapewnia optymalną przyczepność i redukuje ryzyko przesunięcie lub ześlizgnięcia, zapewniając bezpieczny ruch sprzętu ciężkiego, maszyn i pojazdów. Na odwrocie płyty powierzchnia nisko profilowa.

Cechy środowiskowe

Odporna na warunki pogodowe, wodę i substancje chemiczne. Polietylen HD oraz UHMW jest odporny na kwasy, zasady i rozpuszczalniki.

Logistyka

128 sztuk płyt TuffTrak® na standardowej ciężarówce UE z plandeką, 13,6 długość załadunku, do 24 ton. (Mieszcząca 12 palet po 6 płyt i 8 palet po 7 płyt).

Kastomizacja

Logo firmowe i dane kontaktowe mogą zostać podane po dokonaniu minimalnego zamówienia.

 

*w zależności od warunków gruntowych.

 

Rozwiązania w zakresie budowy dróg tymczasowych

Planujesz inwestycję lub organizujesz imprezę masową? Poszukujesz specjalistów, którym będziesz mógł zlecić wykonanie tymczasowej drogi dojazdowej, a może interesuje Cię wynajem paneli kompozytowych? Świetnie trafiłeś! Jesteśmy wyłącznym partnerem firmy Checkers Safety Group UK Limited na Polskę oraz Europę. Zajmujemy się dostarczaniem niezawodnych rozwiązań w budowie tymczasowych dróg dojazdowych, a także ochronie podłoża.

Innowacyjne płyty drogowe

Naszym Klientom zapewniamy innowacyjne produkty najwyższej klasy, takie jak płyty drogowe TuffTrak, które gwarantują najlepszy poziom wydajności, jakości, a także bezpieczeństwa. Proponowane przez nas rozwiązania przeznaczone do konstrukcji tymczasowych dróg dojazdowych, spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – zapobiegają szkodom dla środowiska, jak również stanowią oszczędność czasu oraz kosztów. Nasze płyty drogowe wykazują wysoką odporność na duże obciążenia, dlatego polecamy ich wykorzystanie przy inwestycjach z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.

Zastosowanie płyt TuffTrak i EuroMat

Oferowane przez nas produkty TuffTrak oraz EuroMat stosowane są na całym świecie w kluczowych branżach przemysłu. Płyty drogowe stanowią unikalne i innowacyjne rozwiązania dojazdowych dróg tymczasowych, a także ochrony podłoża. Zapewniając maksymalne bezpieczeństwo, wydajność oraz efektywność, uważane są za produkty najwyższej klasy. Płyty drogowe TuffTrak i EuroMat znalazły zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w inżynierii lądowej, w organizacji wydarzeń czy realizacji inwestycji przy użyciu ciężkiego sprzętu. Sprawdź naszą ofertę i zaufaj specjalistom w budowie dróg tymczasowych!

Zaufali nam i naszym produktom

Zaufali nam i naszym produktom:

 

Falkon International Sp z o.o.
ul. Architektów 12/32, 35-082 Rzeszów
Polski   + 48 727-412-777
English + 48 727-414-777
info@falkoninternational.pl